Androidli Motorola Milestone 999TL’ye Türkiye’de

Türkiye pazarına giren Androidli telefonlara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi, Motorola Milestone. Amerika’da Droid serisi ile Android’e güç kazandıran ve kendi imajını yükselten Motorola, Türkiye pazarında da Milestone ile rağbet görmek istiyor.

Kaydırmalı Qwerty klavyeye sahip Milestone, 13.7 mm kalınlığı ile kendi segmentinde dünyanın en ince telefonuolarak gösteriliyor. Android 2.1 ile Türkiye’de pazarına giren cihaz 3.7 inç 16:9 oranında 480×854 piksel çözünürlüklü ekranı ile dikkat çekiyor. Milestone’un kullanım açısından dikkat çeken yönleri ise webde gezinme ve mesajlaşma deneyimi olarak ifade ediliyor. Milestone’un rakiplerine göre tek zayıf yönü ise 550 Mhz‘lik  işlemcisi.

LED flaşlı 5 Mp kameraya sahip Milestone, Motorola Media Link ve Motorola Phone Portal ile medya içeriklerinin yönetimini kolaylaştırıyor. Milestone’un microUSB, 3.5 mm kulaklık girişi de bağlantıları kolaylaştırıyor. Cihaz depolama için 8 GB bellek kartına sahip.

Türkiye’ye 999 TL satış fiyatıyla gireceğini öğrendiğimiz cihazın, Motorola’nın önümüzdeki aylarda gelecek yeni modellerinin de habercisi olduğunu ekleyelim. Türkiye piyasasında işlemcisi düşük olsa da rakip gösterilebilecek Samsung Galaxy S’e göre daha ucuz olan Milestone’un Android pazarını canlandıracağını düşünüyoruz.


Bir yanıt yazın

Connect with: