Efsane oyuna +18 damgası

Kan, para, çıplak kadınlar ve fazlası… İşte bizi yıllardır bekleten oyunun sundukları…

Duke Nukem… Sanıyoruz bu isim birçoklarımız için çok şey ifade ediyor. Uzun yıllardır yapım aşamasında olan ve resmen her yıl bir daha ertelenen oyun, sektör içerisinde resmen bir şaka haline gelmişti.

Ancak geçen uzun zamanın ardından, Duke Nukem’in piyasaya çıkış tarihi kesinleşti ve oyuncular için geri sayım başladı. Oyun piyasaya çıkmaya hazırlana dursun; oyunları kullanıcı gruplarına göre sınıflayan ESRB herkesten önce davranarak kendisine birçok yasağı getirdi bile… Oyun, 18 yaş altı oyuncular için kesinlikle tavsiye edilmiyor.

“18+” ibaresini taşıyacak olan oyunun en büyük sorunları; vahşet, kan, küfürlü dil kullanımı ve yetişkin tavırları olarak sıralanıyor.

Bütün bunlar bilindik oluşumlar ama oyun içerisindeki görüntüler fazlasıyla gerçekçi ve küçük yaştaki oyuncuların görmemesi gereken cinsten.

Örnek vermek gerekirse; oyun boyunca bolca silah kullanacağız fakat asıl dikkat çeken çıplak ellerimizle rakibimizi öldürebilmemiz. Oyunun bir sonraki bölümüne geçmek içinse neredeyse önümüze gelen her şeyi yıkmakla yükümlüyüz. Ne yazık ki Duke Nukem’in vahşeti bununla da kalmıyor; çünkü oyun içerisinde tıpkı yaratıklar gibi kafeslere kapatılmış insanları istediğimiz gibi öldürebilecek, her yanımıza parçalarının saçılmasına sebep olabileceğiz.

Eski oyunun bir klasiği olan striptiz kulüpleri yeniden aramızda. Fakat grafikler başta olmak üzere; artık gözler önüne serilenler çok daha fazla detay var. Oyun boyunca üstsüz kadınlarla iletişim halinde olacağımız gibi, aynı zamanda da bazı görevlerde seks oyuncakları toplamak zorunda kalacağız.

Lisanın da fazlasıyla ağır olarak kullanılacağı Duke Nukem, şimdiden kendisini reklam etmeyi başardı. Eh zaten bu kadar geç kalmış bir oyundan da kendisini göze batıracak bir hareket bekliyorduk.

 


Bir yanıt yazın

Connect with: