Facebook’un yeni fotoğraf görüntüsünü değiştirin.

Facebook’un yeni fotoğraf görüntüleme sistemini sevmediyseniz, işte eski haline döndürmenin yolları.

Ne zaman Facebook üzerinde bir değişiklik gerçekleşse milyonlarca kullanıcının tepkisine neden oluyor. 600 milyonu aşkın kişiyi aynı anda memnun etmenin bir yolu yok ama siz Facebook’un beğenmediğiniz bazı özelliklerini dilediğiniz hale döndürebilirsiniz. Örneğin sitedeki yeni fotoğraf görüntüleme yöntemini beğenmediyseniz, fotoğrafları tekrar eski haliyle görmenizi sağlayacak yöntemler mevcut.

Her şeyden önce siyah arka plan içerisindeki fotoğrafları eskisi gibi görüntülemek için F5 tuşuyla sayfayı yenileyebilirsiniz. Ya da adres satırının en sonunda göreceğiniz “&heatre” kısmını silebilirsiniz. Bu sayede fazla uğraşmadan eski görünüme yeniden kavuşabilirsiniz.

…Ve diğer yöntemler

Eğer bunu otomatik hale getirmek isterseniz tarayıcı eklentisine ihtiyacınız olacak. İlk alternatifiniz bir Google Chrome eklentisi olan Revert Facebook Photo Viewer. Bu eklentiyi yükledikten sonra Facebook’un yeni fotoğraf galerisinden kalıcı olarak kurtulmuş olacaksınız. Facebook Lightbox Killer adlı bu ChromeFirefox veGreasemonkey eklentisi ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise Facebook’un yeni fotoğraf galeri yapısını kaldırmak yerine değiştirmek isteyenler için. Facebook Photo Fix adlı bu Chrome eklentisi fotoğrafları 40 piksel aşağıya taşıyor ve siyah arka planı griye dönüştürüyor.

Eğer Facebook ile ilgili tek sorununuz yeni fotoğraf galerisi değilse Better Facebook adlı Firefox, Opera, Safari, Chrome ve Greasemonkey eklentisi ile siteye yeni sekmeler ekleyebilir ve haberlerin görünümü kişileştirebilire bilirsiniz.

 


Bir yanıt yazın

Connect with: