Android’li Tabletler iPad’e Karşı

Piyasaya çıkan Android’li telefonların iPhone’a giderek daha ciddi rakip olmasıyla birlikte bir çok üretici de Android’li tabletlere yönelmişti. Almanya’da düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA 2010 da bu yılın modası tablet bilgisayarlar için oldukça hareketli geçti. Henüz adını duymadığımız üreticilerin dahi iPad‘e rakip olabilecek Android’li tabletleri planladığı ortaya çıktı.

Android’li tablet pazarında Dell’in 5 inç boyutundaki Streak ile ilk çıkışının ardından, Samsung da IFA 2010′da beklenen modeli Galaxy Tab‘ı tanıtmıştı. Android’li tabletleri listeleyen şuradaki kaynaktan derlediğimiz modeller ise önümüzdeki aylarda piyasaya çıkma hesapları yapıyor. Listeye dahil etmediğimiz tablet üreticileri arasında Palm‘ı satın alan HP ve oyunseverlere özel akıllı telefon peşinde olan Sonyde yer alıyor ve bu durum rekabetin ne kadar büyüyeceği hakkında ipucu veriyor. Uzakdoğulu üreticilerin başını çeken Huawei ise düşük fiyatlı tablet üretmek niyetinde.

Bunca alternatife karşılık yalnız bir şövalye gibi kalan ve Flash destklemeyen iPad bakalım neler yapacak. Google’ın rekabetin neresinde duracağı ise diğer bir merak konusu.


Bir yanıt yazın

Connect with: