İphone 4 geliş zamanı

Piyasaya çıktığı ilk üç günde 1.7 milyon adet satarak rekor kıran Apple’ın 4’ü 20 Eylül’den itibaren Türkiye’de de ile tarafından satışa sunulacak

<!–Smartlink reklam kodları için olmalı! F.M.–>Apple’ın devrim yaratan telefonu 4 Türkiye’de de satışa çıkıyor. ABD’de 24 Haziran’da satışa sunulan iPhone 4, Türkiye’de 20 Eylül’den itibaren hem kontratlı hem de peşin fiyatla satılacak. 2 yıl önce iPhone 3G ve tarafından gece yarısı satışa sunulmuştu. İki firmanın rekabeti iPhone 4’te de sürüyor. Vodafone ve Turkcell’in İphone tanıtımlarına 17 Eylül’de başlayacağı, 20 Eylül’den itibaren de satışlara başlayacağı ileri sürülüyor. İki firma da birbirlerinden tarihleri sır gibi saklamaya çalışıyor. iPhone 4’ü Vodafone ve Turkcell dışında Avea da satışa sunmak için çalışmalarını yürütüyor. Ancak henüz net bir sonuç yok.

RESİMLERLE iPHONE 4

SAMSUNG TAKİPTE

Apple CEO’su Steve Jobs tarafından tanıtılan iPhone 4, yeni tasarımında yeni HD video çeken kamerası ve Wifi üzerinden görüntülü konuşmayı sağlayan uygulamasıyla dikkat çekiyor. 16 GB depolama kapasitesi ile ABD’de 199 dolara kontratlı olarak satılan iPhone 4, antenindeki sorunlar yüzünden tartışmalara neden olmuştu. Samsung Apple’ın yeni ürünleri karşısında boş durmuyor. Hem iPhone hem de iPad’e rakip olacak. 4 inç ekrana sahip Samsung Galaxy S Android işletim sistemi ile dikkat çekiyor. 5 megapiksel kamerası ve hassasiyeti artırılmış ekranı ile dikkat çekiyor. Samsung aslında Apple’ın iPhone ve iPad’de kullandığı depolama ve görüntüleme teknolojilerinin de sahibi. Samsung’un yeni Tablet bilgisayarının görüntüleri de internet sitelerine sızdı. Samsung Galaxy S’in de Turkcell tarafından satışa sunulması bekleniyor.

Yarış, faturalı abone sayısını artırmak için
GSM operatörleri cep telefonu kampanyalarını faturalı abone sayısını artırmak için yapıyor. Özellikle tüketicinin yoğun ilgi gösterdiği marka ve modeller konusunda rekabet ilk dağıtan olmak için yapılıyor. Türkiye’ye ilk olarak bireysel ithalatla giren iPhone, Türkiye’de ikinci kuşak modeliyle resmi olarak satıldı. iPhone 3G S modeliyle video çekmeye de başlayan telefon rakiplerine göre fonksiyon olarak gerisinde kalsa da, uygulamalar, kolay kullanım ve tasarımı ile dokunmatik telefonlarda değişimi yaratan telefon oldu.


Bir yanıt yazın

Connect with: