Manyetik Yakıt Tasarruf Sistemleri

Merhaba bu yazımızda heryerde bahsedilen manyetik tasarruf cihazları, aslında cihaz demeyelim birbirine bağlı iki adet güçlü neodmium mıknatıstan ibaret parçadan bahsedecğim. Ben genel olarak insanların ağzından konuşarak değilde bitakım şeyleri kendim test ederek sonuçlarını görmeyi severim. Bu nedenle bu aletlerden bir tane alıp aracıma takmaya karar verdim..  Aracım 1400 Motora sahip yeni nesil bir araç.

Manyetik parçaları alıp aracıma taktıktan sonra aracın çekişinde gözle görülür demiyim hissedilir biçimde bir artış oldu ki bu bile benim için yeterli :) … tasarruf olayını daha test edemedim yakın zamanda uzun yola çıkmayı düşünüyorum… % 20 gibi %30 gibi tasarruf sağladığından bahsediliyor ki bu zamanda bu rakamlar oldukça yüksek açık söylemek gerekirse bana % 10 bile yeterli. Fakat bu değeri görebileceğimi düşünüyorum arabamdaki rolantide arada sırada olan sarsıntılar artık olmuyor. Motorun sesi daha düzgün gibi…  aracım 1 Depo ile 500 Km gibi gidiyor benzinli araç bakalım uzun yolda bu seviye kaça çıkıcak. Yola çıkarken ve depo bittiğindeki KM SS lerini buradan paylaşıyor olacağım…

Cihaz Nasıl çalışıyor?

Sistem iyonlaştırma amacı ile kullanılan bir manyetik frekans rezonatörüdür. Bu cihaz yakıt borusuna takıldığında güçlü manyetik alanın yarattığı manyetik frekans rezonansı yakıtın içindeki hidrokarbon zincirini kırarak , molekül kümelerinin ayrıştırarak tek tek moleküllerin daha fazla oksijene maruz kalmasını sağlamaktadır. Bu da yakıtın daha fazla yanmasına ve havayı kirleten maddelerin oluşumunun kayda değer miktarda azalmasına yol açmaktadır.

Cihazın ’ın montajı da oldukça basittir. Hiçbir teknik beceriye, alet kullanımına ve yakıt borusunu kesmeye gerek yoktur.

Manyetik Parça aracınızın karbüratör, enjeksiyon,pompa(dizel) yada vaporizer(LPG) sistemine yakın bir noktadan yakıt borusunun üzerine yerleştirilerek sıkılan iki parçadan oluşmaktadır.

Manyetik cihazın rezistans nüveleri olan aynı boyutlarda ve belirli ölçülerde ayarlanmış çok güçlü manyetik alan yaratıcılarıdır.  ( Bu seviyede Manyetik eneji üretebilen tek mıknatıs Neodmiun Mıknatıslardır.)

Sevgiyle Kalın,

Teknolojik-Blog.Com


Manyetik Yakıt Tasarruf Sistemleri” için 3 yorum

Bir cevap yazın

Connect with: